KAROLÍNA BÍCOVÁ

Kdy a v jakém klubu jsi s lyžováním začínala a jaké byly tvé další kroky?

V sedmi letech jsem začala závodit v běžkařském klubu Textilana Liberec. Od 5. třídy jsem nastoupila na sportovní školu Ještědská, stále lyžovala za liberecký klub (název se dost často měnil) a nakonec jsem skončila na liberecké Dukle, kde mám registrovanou aktivní licenci. V posledních třech sezónách jsem byla členem laufařského Nordic Skigo teamu a tuto sezónu budu bojovat za barvy Atlas Craft týmu.

Proč a kdy ses rozhodla jezdit dálkové běhy?

Ve 26 letech jsem skončila s aktivním tréninkem a vrátila se zpět do Anglie. Bohužel jsem neměla v tu dobu šanci moc tréninků absolvovat, ale při návštěvách rodičů na Bedřichově jsem si dala několikrát Jizerskou 25 a Bedřichovskou 30. Výsledky nebyly špatné, ale na Jizerksou 50 jsem nebyla připravena. Velké rozhodnutí přišlo před čtyřmi lety, kdy jsme se dohodli s Nordic Skigo teamem na spolupráci. Vyměnila jsem život v Anglii za Francii a začala částečně sportovat.

Co se ti líbí na dálkových bězích?

Pro mě je výzva ujet tolik kilometrů v rychlém tempu a také se mi líbí atmosféra závodů. Je to taková oslava běžeckého lyžování, a proto stojí za to být jejich součástí.

Kdo je tvůj trenér, kde trénuješ a jaké tréninkové prostředky využíváš?

Trenéra nemám, všechno přizpůsobuji dané situaci. Ani nemám jinou možnost, protože pracuji, a proto intenzivní trénink nepřipadá v úvahu. Zaměřuji se tedy na kratší tréninky v běhu, na kolečkových lyžích a sílu. Dobrým pomocníkem mi je soupažový trenažer Ercolina. Když jsem unavená po práci, anebo je venku ošklivo, tak ho využívám, podobně jako TRX. Již několik let žiji v zahraničí. Nyní pobývám ve Francii v Le Grand Bornand a mám zde k dispozici středisko v Savojských Alpách v nadmořské výšce přes 1000m, což je ideální tréninkové prostředí, jak na dlouhé výjezdy na kolečkových lyžích a silničním kole, tak i pro krásné túry.

Jaký je tvůj běžkařský sen?

Běžkařský sen v mém věku už nemám. Teď bych si přála už jen zajet nějaký solidní výsledek, být s dobrou partou a pomoci týmu k celkovému umístění. Ráda bych také inspirovala lidi k tomu, aby se nebáli začít s lyžováním v jakémkoliv věku.