Dvojzávod 14.-15. 1. 2023

16.01.2023

V sobotu se jelo 62 km dlouhý Pustertaler Ski Marathon. Závodníci během trati v nádherné přirodě Dolomit zdolali 942 výškových metrů. V neděli potom všechny čekal běh do vrchu nazvaný Prato Piazza Mountain Challenge. Trať měla délku 32 km, téměř neustále stoupá a po zdolání 1138 výškových metrů končí v nadmořské výšce téměř 2000 metrů.

Výsledky z víkendového dvojzávodu Máme za sebou dva těžké závody v krásné italské zimní přírodě a oba pro nás dopadly výborně. V sobotním Pustertaler Ski Marathonu si Sandra Schützová zajela své osobní maximum a poprvé nakoukla do první desítky vynikajícím 9. místem. Fabián Štoček se letos zabydlel ve třetí desitce, potvrdil výbornou formu a dojel na 22. místě. Oba jako nejlepší z Čechů. Čerstvý tatínek Jan Šrail obsadil 47. místo.

V nedělním kratším, ale svým stoupajícím profilem specifickém závodě, skončila Sandra 12., Fáboš 25. (oba opět jako nejlepší z Čechů) a Honza 38. Nicole Dozallaz skončila na 29. místě a přidala tak další dávku bodů do týmové soutěže. Po pěti dosavadních závodech drží Sandra celkové skvělé 8. místo, Fáboš 29. místo a v týmové soutěži jsme 12. Všechno jako nejlepší z Čechů.