Individuální prolog

03.12.2018

První letošní individuální start v seriálu Ski classics na 28 kilometrů v Italském Livignu nám odstartoval v neděli 2. 12.2018.

Zpočátku se naše ženy držely na čele vedoucí skupiny. Měli jsme velké ambice na úspěch ve sprintu, který je po první pětině celého závodu. Bohužel 500 m před sprinterskou prémií soupeřka z jiného teamu najela na špičky lyží naší závodnici Sandře Schützové a zavinila tím pád Sandry i Adély Boudíkové. Adéla kvůli zranění musela odstoupit ze závodu. Palec levé ruky je zafixován a budeme doufat v co nejrychlejší rekonvalescenci. Bohužel se tímto naše naděje na úspěch ve sprinterské prémii i v celém závodě podstatně snížily. Velice dobře si od začátku závodu vedla Heli Heiskanen, která se průběžně držela okolo dvanáctého místa. V cíli z toho nakonec po dobrém závěru bylo krásné 10. místo. Sandra Schützová skončila na 18.místě, Noora Kivikko na 20.místě a Andrea Klementová na 27.místě. Do stejné trati se po dojetí žen vrhla i naše čtveřice mužů. Nejlépe si vedl Petr Novák, který do cíle dojel na 35. místě. Chvilku poté do cíle dorazil Fabián Štoček na 43. místě. Jiří Ročárek obsadil 59. místo a Pavel Ondrášek se vrací do sezóny po zranění na 63. místě.