Naše nejlepší sezóna!!!

20.04.2019

Naše nejlepší sezóna!

Nová sezóna pro nás začíná, když jsou ještě na horách zbytky sněhu z té právě skončené. Tak tomu bylo i letos. Během loňského léta se nám podařilo zabezpečit tým po finanční i organizační stránce lépe než v předchozích sezónách. To nám umožnilo doplnit tým pro Visma Ski Classics o další kvalitní závodníky.

Především se po mateřské dovolené vrátila k závodění Adéla Boudíková. Tým jsme dále posílili o Heli Heiskanen, Andreu Klementovou a Sandru Schützovou.

Heli měla jako jediná v plánu objet všechny závody a útočit na pořadí v top 10 v celkovém hodnocení Ski Classics.

Andrea měla sbírat v body díky příslušnosti do kategorie pod 26 let a zvládla to výborně. Kromě Vasáku absolvovala všechny závody a to ještě v půlce října netušila, že s námi bude závodit!

Adéla byla podle svých slov sama zvědavá, jak jí to půjde. Její výsledky, myslím, mluví za vše. Jezdila lépe a lépe a vše vyvrcholilo 4. místem na Jizerce. Klobouk dolů.

Sandře se po prvních dvou závodech v Livignu podařilo probojovat opět do reprezentace a od té doby měla tedy jiný program.

Mužský tým zůstal ve stejném složení jako loni, pouze na poslední tři závody jsme angažovali Lauriho Lepistö. Fabián Štoček už totiž v této části sezóny závodit nemohl a jeho body by nám chyběly.

Když shrneme výsledky, určitě to pro nás byla nejlepší sezóna v historii.

10. místo v celkovém hodnocení týmů je náš nejlepší výsledek. Ve stále sílící konkurenci, kdy letos bylo přihlášeno 32 týmů a řada z nich má nesrovnatelně lepší finanční podmínky, si toho hodně považujeme.

7. místo Heli Heiskanen v celkovém hodnocení je pro nás také dosavadní maximum. Zatím jsme nikdy nikoho neměli v top 10.

4. místo Adély Boudíkové na Jizerské 50 je nejlepší individuální výsledek našeho týmu v historii Ski Classics. Celkem jsme letos v ženách byli 6x v top 10. 4x Heli a 2x Adéla.

V mužské kategorii byly nejlepšími výsledky 18. místo Fabiána Štočka (J50), 20. místo Jiřího Ročárka (J50), 23. místo Petra Nováka (Marcialonga) a 25. místo Pavla Ondráška (J50).

Andrea Klementová obsadila celkové 6. místo v kategorii do 26 let.

Kromě těchto výsledků ve Visma Ski Classics jsme bojovali a vyhrávali i na dalších závodech.

Jako tým jsme vyhráli hlavní domácí seriál SkiTour. O naše body se zasloužili Fabián Štoček, Jiří Ročárek, Adéla Boudíková, Pavel Ondrášek, Heli Heiskanen, Daniel Máka, Jakub Pšenička a Petr Gross.

Vítězství jsme slavili na těchto závodech SkiTour:

Bedřichovský NLM - Adéla Boudíková
Karlovská 50 - Adéla Boudíková
Orlický maratón - Heli Heiskanen
JelyMan - Pavel Ondrášek a Adéla Boudíková

V celkovém hodnocení SkiTour jednotlivců byl Jiří Ročárek 1., Pavel Odrášek 2., Daniel Máka 4. a Adéla Boudíková 3.

K tomu ještě navíc Adéla vyhrála Skadi Lopet, Pavel Ondrášek Bieg Piastow a Jiří Ročárek po desáté v řadě Jizerskou 25.

Z celé sezóny máme velkou radost. Po finanční, organizační i sportovní stránce se nám podařilo udělat další krok vzhůru. Rádi bychom v této práci pokračovali i v příštím roce a znovu trochu přispěli k rozvoji a propagaci českého lyžování. Všem vám moc děkujeme za podporu a fandění!