Prolog profi týmu

30.11.2018

V dnešním prologu obsadil náš tým desáté místo. S tím jsme spokojeni, protože TOP 10 je i náš cíl v týmovém pořadí za celý seriál Visma SkiClassics.

Ve 12:39 se vydal na trať tým našich mužů. Zpočátku tempo Modrého Expresu tvrdili mladí - Pavel Ondrášek a Fabián Štoček. Postupně však taktovku začali přebírat mazáci - s nemocí bojující Petr Novák a Jirka Ročárek. Nakonec celé kvarteto dojelo pohromadě až na dohled cíle. V něm jsme byli patnáctí v pořadí.

Na holkách tedy ležel úkol předjet alespoň pět štafet. To se nakonec podařilo. Trojice Sandra Schützová, Adéla Boudíková a Heli Heiskanen vzorně spolupracovala na trati a v cíli z toho bylo desáté místo. Velký kus práce odvedla Sandra, která byla často vidět na čele. Adéla dofinišovala z našich jako první a její forma po mateřské dovolené vypadá nadějně.

S malým odstupem ještě do cíle dorazily Noora Kivikko a Andrea Klementová, pro kterou to byla ve Ski Classics premiéra.

Prolog na rozdýchání máme za sebou. Zítra se představí Karolína Bícová a hobíci na Sgambedě a v neděli nás čeká druhý závod Visma Ski Classics - individuální prolog s hromadným startem na 28 km. Ženy startují v 9:30 a muži v 11:00. Na startu bychom měli mít všech devět závodníků. Přenos můžete opět sledovat na ČT Sport.

FOTO: Pavla Kinclová I Fotografka📷