První závody Ski Classics sezony 2021/22

20.12.2021

Výsledky z prologů v Orse
Results from prologues in Orsa.

Konečně můžeme zase pořádně závodit! To byl asi hlavní pocit závodníků na startu sobotního týmového prologu nového ročníku Visma Ski Classisc. My jsme do něho nastoupili se třemi muži (Jan Šrail, Fabián Štoček a Isac Holmström) a dvěma ženami (Tereza Tůmová a Hanna Eriksson). Hannu jsme získali do týmu speciálně pro tento závodní víkend, protože jsme se museli obejít bez zraněné Aničky Sixtové. 

V sobotním týmovém prologu na 9 km jsme obsadili 17. místo. Lépe se nám dařilo v nedělním individuálním prologu na 33 km. 

Jan Šrail skončil na výborném 23. místě a Fabián Štoček na 35. místě. Oba jako nejlepší z Čechů. Isacovi se závod nevyvedl podle jeho představ, když do cíle dorazil na 61. místě. Tereza Tůmová byla ve svém vůbec prvním individuálním závodě Ski Classics 32. a Hanna 37. 

Velký dík patří servisu, protože si všichni hodně pochvalovali rychlé lyže. Teď nás čekají dva týdny tréninku a po Novém roce vyrážíme na další závody Ski Classics do Itálie.

Finally we can race again! This was probably the main feeling of the racers at the start of Saturday's team prologue of the new edition of the Visma Ski Classisc. 

We started it with three men (Jan Šrail, Fabián Štoček and Isac Holmström) and two women (Tereza Tůmová and Hanna Eriksson). We got Hanna on the team especially for this race weekend because we had to do without the injured Anička Sixtová.

In Saturday's 9 km team prologue we took 17th place. We fared better in the Sunday individual prologue at 33 km. Jan Šrail finished in an excellent 23rd place and Fabián Štoček in 35th place. Both were the best Czechs. Isac's race didn't go as he expected, finishing in 61st place. 

Tereza Tůmová was 32nd and Hanna 37th in their first ever individual Ski Classics race. 

A big thanks to the service team, because everyone really enjoyed the fast skis. 

Now we have two weeks of training ahead of us and after the New Year we are going to the next Ski Classics races in Italy.