Rozhovor s Heli z dnešního vydání DNES

26.09.2018

Finka v českém týmu chce útočit na medaile

ORLICKÉ HORY

V únoru doběhla ještě v barvách finského Team Skiers v Bedřichově na Jizerské padesátce čtvrtá. V letošní sezoně se ale finská běžkyně Heli Heiskanen na její start postaví jako téměř domácí závodnice.
Bude totiž hájit barvy českého Vltava Fund Ski Teamu. Má s ním za sebou soustředění v Orlických horách, stejně jako start na tamním Orlickém Rollerski Cupu v běhu na kolečkových lyžích.

"Myslím si, že Česko je velmi sportovně založená země. A teď už také vím, že je tu krásná a jedinečná příroda," uvedla po svém pobytu v Orlických horách zkušená lyžařka, která bude od nové sezony hájit barvy stejného týmu jako například Petr Novák, Jiří Ročárek či Adéla Boudíková.

Co vás ještě na Česku zaujalo?
Jako lyžařka samozřejmě nejvíc znám Jizerskou padesátku, závod v Bedřichově jsem si velmi oblíbila.

Teď už také znáte mnohem více lyžaře a lyžařky týmu, za který budete v nové sezoně závodit, jak jste si pobyt v Česku užila?
Náramně, protože Češi jsou podle mě velmi přátelští, cítila jsem se tu velmi dobře. A myslím si, že pobyt v Orlických horách byl pro nás všechny velmi přínosný. Považuji za důležité, aby se členové týmu znali dříve, než sezona začne. Dobrý týmový duch a atmosféra obvykle zvyšují výkonnost sportovce. Další výhodou je, že když se lépe poznáme ještě před začátkem sezony, je snadnější fungovat jako sehraný tým. Bude nás osm a budeme podle mě velmi silným týmem.

Jaké jsou vaše plány v novém týmu?
Hlavně bych chtěla být lepší než v té předcházející sezoně, kdy mým nejlepším umístěním bylo čtvrté místo právě na Jizerské padesátce. Doufám, že v sezoně aspoň jednou doběhnu do třetího místa. A chtěla bych vylepšit své umístění v celkovém pořadí poháru Ski Classics.

Co to znamená?
Skončit nejhůře pátá, ale raději bych byla i výš.