Sportgastein

12.12.2022

Výsledky ze Sportgasteinu

Máme za sebou první závodní víkend letošní SkiClassics. Po nějaké době se seriál vrátil do Rakouska a počasí servisákům dost motalo hlavy. Od úterý až do nděle ani jeden den nebylo počasí stejné. Měnila se teplota, množství i typ sněhu. V sobotu jsme na to trochu doplatili v prologu družstev. V nedělním závodě jednotlivců už bylo vše ok.

Jako první závod se jela v sobotu časovka družstev Pro Team Tempo. Do celkových výsledků se sčítal čas druhého nejlepšího muže a druhé nejlepší ženy. Závod byl hodně krátký. Jen nějakých 13 km. Skončili jsme na 13. místě, z čehož jsme neměli ani radost, ani trauma.

V neděli jsme si spravili chuť. Jely se první závody jednotlivců na 35 km. Pěkná hančovina. Zima, vítr, mlha a vydatné sněžení. Mezi ženami skončila Sandra Schützová jako nejlepší z Češek na výborném 11. místě a vyrovnala tak své maximum ve Ski Classics. Terka Tůmová bodovala 39. místem. Nicole Donzallaz bohužel vzdala kvůli zranění. V závodě mužů se nejprve z řetězu utrhl Fabián Štoček, v prvním kole odskočil od čela závodu a vyhrál první sprinterskou prémii. V cíli potom skončili opět jako nejlepší z Čechů 41. Fabián Štoček a 43. Jan Šrail. Teprve dvacetiletý Johannes Kuchl dojel na 87. místě.

Po prvním víkendu nám v soutěži družstev patří 10. místo a desátá je v celkovém pořadí žen i Sandra.