Výborné výsledky v Livignu

02.12.2019

Výborné výsledky ze včerejšího závodu v Livignu!
Excellent results from yesterday's race in Livigno!

Nedělní individuální prolog se nám vyvedl ještě lépe než prolog družstev. Ari Luusua dojel mezi muži na vynikajícím 8. místě a hned při prvním startu v našich barvách se postavil na roveň nejlepším historickým výsledkům, které pro náš tým v mužské kategorii vybojoval v minulosti Petr Novák (6. Marcialonga, 7. Kaiser, 9. Vasák). K tomu ještě Ari vybojoval body za 4. a 5. místo na vrchařských prémiích.
Zdatně mu sekundovali 47. Jiří Ročárek, 51. Fabián Štoček, 55. Isac Holmström a 78. Pavel Ondrášek.

V ženách jsme měli na startu tři závodnice. Heli Heiskanen vybojovala v nejpočetnějším startovním poli v historii 16. místo, Noora Kivikko 24. místo a Andrea Klementová 28. místo. Veliký dík patří i našemu servisu, protože všichni si pochvalovali rychlé lyže.

V družstvech jsem se posunuli o jednu příčku výše na 10. místo. Teď nás čeká dva týdny pauza a 14. prosince seriál pokračuje novým závodem La Venosta v Itálii.

We did even better in Sunday's individual prologue than in the team prologue. Ari Luusua finished in 8th place among men and first time in our colors he was on the same level as the best historical results of Petr Novák (6th Marcialonga, 7th Kaiser, 9th Vasák) ). In addition, Ari won good points for 4th and 5th place in climbs.
He was well supported by 47. Jiří Ročárek, 51. Fabián Štoček, 55. Isac Holmström and 78. Pavel Ondrášek.

In the women race we had three competitors at the start. Heli Heiskanen took 16th place in the most numerous field in history, Noora Kivikko 24th and Andrea Klementová 28th. A big thank you also to our service, because everyone praised fast skis.

In the team ranking we moved up one place to 10th place. Now we have a two-week pause and on December 14th the series continues with a new La Venosta race in Italy.