NOORA KIVIKKO

Jsem sportovec milující vědu, který si opravdu užívá život lyžaře.

Lyžování určovalo můj život posledních 15 let, ale zároveň se mi poštěstilo vystudovat Helsinskou univerzitu, kde v současnosti i pracuji.

Být součástí Vltava Fund Ski Teamu je opravdu radostí mého života! V jistém smyslu jsem vždycky věděla, že delší závody budou mou vášní. Na finských celonárodních závodech se mi dařilo jak ve sprintech tak na delších tratích, ale v budoucnu je mým cílem závodit v dálkových bězích a uspět v nich.

Mám ráda těžkou práci, trénink a posouvání svých limitů. Pro člověka, který opravdu miluje závody, je trénink velká radost, ale závodní den je ten nejlepší! 


I'm a science-loving athlete who really enjoys the life of a skier. Skiing has defined my life for around 15 years now but at the same time I have been lucky enough to gratuate from the University of Helsinki and now I'm also working there. Being part of Vltava Fund Ski Team is really the joy of my life! In some way I have always known that my passion lies within the longer distance races. I have succeeded in Finnish Nationals from sprints to long distance races but in the future my goal is to race more marathon races and succeed in them. I enjoy hard work, training, and pushing my limits. For a person who really loves to race training is a great joy but race day is the best day!